מחקר חדש שנערך בישראל מצא פתרון ביתי למוקוזיטיס הנגרם כתוצאה מטיפולים אונקולוגיים

לאחת מתופעות הלוואי השכיחות של הטיפולים האונקולוגים היה עד עכשיו פתרון שהצריך את החולים להגיע למרפאות כמעט 5 פעמים בשבוע. אך מחקר חדש מצא טיפול ביתי יעיל ובטוח לחולים, שיאפשר להם לטפל בעצמם בלי צורך להגיע למרפאות בתכיפות.

קיימים קשיים רבים עבור מטופלים המתמודדים עם מחלת הסרטן, אך אלו שעוברים טיפולים כימותרפיים או הקרנות, לעיתים סובלים מתופעות לוואי שאינן מקלות על המצב. אחת מהתופעות השכיחות ביותר היא מוקוזיטיס, המוגדר כדלקת היוצרת כיב ברירית. המוקוזיטיס יכולה להיווצר בכל מקום בו יש רירית אך הנפוצה ביותר היא מוקוזיטיס בחלל הפה (OM).

המוקוזיט המופיע בפה, גורם לכאבים דבר המוביל לעיתים קרובות לפגיעה ביכולת צריכת המזון של המטופל. פגיעה זו מובילה לרוב מטופלים רבים לירידה במשקל, חולשה וקושי בהתמודדות עם הטיפולים. לעיתים מטופלים מפסיקים את הטיפול במחלה בעקבות תופעות הלוואי של הטיפול.

טיפול חדשני טבעי וביתי- לחצו לפרטים 

טיפול במוקוזיטיס

ישנם טיפולים רבים המוצעים לסובלים ממוקוזיטיס, אך הנפוץ ביותר שמבוצע בשני העשורים האחרונים הוא פוטוביומודולציה, כלומר טיפול בלייזר קר. הטיפול בלייזר קר או רך בפצעים בעור וברקמות, כבר הוכח בעבר כיעיל במחקרים רבים. כמו כן ישנם מחקרים המראים את יעילות הטיפול עבור מוקוזיטיס.

אך כמו שנהוג להגיד, לא כל הנוצץ זהב וכמות הטיפולים שהסובלים ממוקוזיטיס צריכים לעבור מביא את חלקם למצב בו עליהם להגיע למרפאה כ- 5 פעמים בשבוע לעבור טיפול. מצב זה כשלעצמו מורכב עבור חולים רבים שמוותרים על הטיפול בגלל הקושי לקבל אותו.

מחקר חדש קובע- יש טיפול ביתי יעיל במוקוזיטיס

המחקר שנערך בארץ על ידי ד"ר לילך גביש מהפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית ופרופסור יהודה צדיק, מומחה לרפואת הפה, בחן יישום של פרוטוקול טיפול באמצעות מכשיר לייזר ביתי. המטופלים במחקר קיבלו מכשירי בי קיור לייזר PRO המשתמש בטכנולוגיית הלייזר הרך הזהה לזו המצויה במכשירים הנייחים במרפאות.

מכשיר הבי קיור לייזר כבר הוכח בעבר כיעיל בטיפול בפצעים בעור ובדלקות במספר מחקרים בינלאומיים, והוא בטוח לשימוש עבור חולים אונקולוגים ואינו כולל תופעות לוואי ידועות. כמו כן, שטח הטיפול הרחב של המכשיר (4.5 סמ) מאפשר לו לטפל ביעילות בכיבים הקיימים בחלל הפה תוך כיסוי שטח רב. אך היתרון הגדול ביותר, הוא כי את הטיפול יכולים לבצע מכל מקום ובכל זמן, בלי צורך להגיע למרפאה 5 פעמים בשבוע.

מתוך המחקר 

במחקר, שפורסם לאחרונה גם ב pubmed נכתב "הטיפול במכשיר הבי קיור לייזר נמצא יעיל לפתרון OM עם הקלה מהירה בכאב וריפוי מואץ של הפצעים, ללא תופעות לוואי שדווחו. מטופלים מצאו כי פרוטוקול הטיפול קל לביצוע וללא כאבים, והוא השתלב בקלות כטיפול משלים, תוך שלא נדרש זמן נוסף מהצוות הרפואי."

בי קיור לייזר- איך זה עובד?

על מנת להבין מה כל כך מיוחד בבי קיור לייזר, חשוב להבין כי קרן לייזר היא קרן של אור מונוכרומטית וקוהרנטית. כלומר, מדובר בקרן אור אחת הנעה בכיוון אחד. הפטנט הייחודי של בי קיור לייזר, אפשר לשמר את יכולותיו הרפואיות של הלייזר, ברוחב אלומה גדול (בהשוואה למכשירים הביתיים) מבלי לפגוע בלייזר עצמו.

על אף הקונוטציות הפחות נעימות שיש לחלקנו בכל הקשור ללייזר, לייזר רך או קר דווקא התגלה כאחת התרופות היעילות שקיימות כיום בתחום, למגוון רחב של בעיות, כאבים אורתופדיים ודלקות. הלייזר שחודר מהמכשיר לתוך הרקמות הפגועות, מעורר תהליכים ביוכימיים בגופנו, באופן טבעי לחלוטין וללא התערבות כימית.

ההשפעה העיקרית והחשובה ביותר של אור לייזר על תאים, היא ייצור מואץ של ATP (Adenosine TriPhosphate). תהליך זה נקרא 'ביוסטימולציה'. הATP הוא החומר האנרגטי המצוי בתאים חיים והוא שעוזר לגוף לתפקד כראוי ולרפא את עצמו. כמו כן הלייזר גורם לזרימת דם טובה יותר באזור הפגוע ולשחרור מוגבר של אנזימים נוגדי דלקת המיוצרים באופן טבעי בגופנו.

השימוש בבי קיור לייזר עבור חולים אונקולוגים אשר סובלים ממוקזיטיס בחלל הפה או באזורים אחרים בגוף, וגם עבור חולים עם צלקות פוסט ניתוח יכול להיות פתרון יעיל, טבעי וביתי.

 

מעוניינים לקרוא את המחקר המלא ולקבל את כל המידע על הטיפול בבי קיור לייזר לחולים אונקולוגים? השאירו פרטים ובקשו מיועצי הלייזר של בי קיור לקבל העתק של המחקר המהפכני! 

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: