דלקת פרקים: כל מה שחשוב לדעת והדרך לטפל בכאב

כשכל צעד כואב ומתקשים לבצע תנועה באצבעות כף היד או כף הרגל, איכות החיים נפגעת מאוד בגלל הסבל שגורמת דלקת מפרקים. אספנו לכם את כל מה שחשוב לדעת הסוגים השונים, הגורמים וגם הטיפול החדשני שמוצע לבעיה שתוקפת רבים באוכלוסיה

בהתחלה ההרגשה לרוב היא של “תנועה לא נכונה”. אנחנו מנסים להיזכר אולי עלינו מהר מדי מדרגות, הלכנו באחד הימים יותר מדי או שישבנו במשך שעות. אבל אז חולפים הימים והכאב נשאר ומחדד את ההבנה: יש בעיה. מרוץ החיים גורם לשחיקת המפרקים וכל תנועה בגוף מפעילה עליהם לחץ. העומס אדיר וכתוצאה מכך נוצרות לעתים דלקות במפרקים הגורמים להגבלת תנועה, חום ונפיחות מקומית.

דלקת מפרקים היא שם כולל לקבוצת מחלות שונות הקשורות לפרקי הגוף. השכיחות שלהם גבוהה יותר פי שלושה בקרב נשים ולרוב מופיעה דלקת פרקים לאחר גיל 40 אולם ישנם גם צעירים הלוקים בה. הדלקות אינן פוגעות רק בפרקים המרכזיים בגוף דוגמת הברכיים, הכתפיים והמרפקים אלא לעתים גם בפרקי אצבעות הידיים, בקרסוליים ובעמוד השדרה.

סוגי דלקות הפרקים

הגיל, הגנטיקה ואורח החיים משפיעים על שחיקת הפרקים אולם ישנם גורמים נוספים לדלקות המפרקים. מחלות הקשורות לרקמות החיבור דוגמת זאבת (לופוס), זיהומים במפרקים, מחלות מטבוליות ומחלות ניווניות דוגמת אוסטאוארתריטיס עלולות לגרום לדלקות מפרקים.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של דלקות פרקים: דלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שיגרונית ודלקת מפרקים מקשחת.

דלקת מפרקים ניוונית

דלקת זו, הנקראת אוסטאוארתריטיס בלעז, פוגעת בכ-50% מבני ה-60 ומעלה והיא הפגיעה המפרקית הנפוצה ביותר. לדלקת זו יש סוג נוסף בשם דלקת ניוונית שניונית הנגרמת בעקבות שינויים בסביבת הסחוס. התסמין לדלקת מפרקים ניוונית כאב המופיע בהדרגה ומתגבר בעת מאמץ. אבחון דלקת מפרקים ניוונית אפשרי באמצעות צילום רנטגן של המפרקים הפגועים. אין תרופה לריפוי דלקת זו אך ניתן לטפל בכאביה.

דלקת מפרקים שגרונית

דלקת זו, הנקראת ארטריטיס, פוגעת בכ-1% מהאוכלוסייה והגורם לה הוא אוטואימוני – המערכת החיסונית של הגוף תוקפת את הגוף עצמו. בדלקת מפרקים שגרונית הפגיעה המרכזית היא במפרקים הקטנים של אצבעות כפות הידיים והרגליים וישנו קושי וכאב המלווה בהזזתם. בעת התפרצות הדלקת מפרקי הידיים יהיו אדומים, נפוחים וכואבים. הטיפול בה גולל תרופות מדכאות דלקת ושינוי אורח חיים.

דלקת חוליות מקשחת

זו דלקת מפרקים כרונית המאופיינת בהתקשחות עמוד השדרה ובפגיעה במפרקיו. היא נפוצה יותר בקרב גברים ומלווה בקשיים בתנועה. זו מחלה המתפתחת באופן הדרגתי ולכן קשה לאבחנה. פחות מ-1% מהאוכלוסייה סובל ממנה והטיפול בה הוא באמצעות חיזוק שרירים ונוגדי דלקות.

 

מכשיר בי קיור לייזר יטפל בכאבי דלקת המפרקים שלכם

הטיפול בדלקת המפרקים תלוי באבחנה ומציאת הגורם לדלקת אולם המשותף לכל סוגי דלקות המפרקים הוא הכאב הבלתי נסבל הנלווה אליהן, כאב אשר פוגע מאוד בתפקוד הגוף ופוגע באיכות החיים. רבים הסובלים מדלקות פרקים מצאו פתרון יעיל מאוד, בריא, טבעי וחסכוני לטיפול בכאבים – מכשיר בי קיור לייזר.

מכשיר בי קיור לייזר פועל על הגוף באמצעות לייזר רך – הוא שולח אור בעוצמה נמוכה היוצר אנרגיה החודרת את העור אל עומק הרקמות, ללא שום אפקט חימום או פגיעה כלשהי, והיא מעוררת תהליכים בגופנו המאפשרים לו להאיץ את תהליך הריפוי הטבעי.

מחקר באוניברסיטת Sapienza שברומא מצא כי השימוש בבי-קיור לייזר לשיכוך כאבים בפרקי הלסת יעיל בדיוק כמו הטיפול התרופתי. מסקנות המחקר נכונות גם לגבי הטיפול במפרקים דומים אחרים כגון מפרקי הצוואר, כפות ידיים, אצבעות.

“אני סובלת מדלקת פרקים שהיא לא פעילה כל הזמן, סוג של ארטריטיס”, מספרת נגה איינפלד מזיכרון יעקב, “קניתי את מכשיר בי קיור לייזר וברגע שהשתמשתי בו הוא הקל מאוד על הכאב. כל יום עשיתי טיפול קצר שארך כשמונה דקות מסביב לאגודלים ולאט לאט הכאבים נעלמו. היום אני לא סובלת בכלל. בתוך חודש וחצי מתחילת הטיפול הייתה הקלה משמעותית”.

איך לטפל בדלקות פרקים בעזרת בי קיור לייזר?

מכשיר בי קיור לייזר מאפשר לכם לטפל בגופכם באופן בטוח ולא פולשני. יעילותו הגבוהה של הטיפול הוכיחה את עצמה בקרב מאות אלפי מטופלים והמכשיר עומד בתקן אירופאי מחמיר, מאושר על ידי משרד הבריאות ונמצא בשימוש בבתי חולים שונים ברחבי הארץ. המכשיר קומפקטי ונוח מאוד לתפעול כך שניתן לבצע את הטיפול בכאב בכל זמן ומקום שתחפצו.

לטיפול בכאבים הכרוניים הנמשכים מעל שלושה שבועות יש להתחיל במינון של דקה וחצי ולהעלות בהדרגה את משך הטיפול לשמונה דקות ביממה. הטיפול פשוט: מצמידים את המכשיר למפרק האצבע משני הצדדים ולאחר מכן לחיבור שבין שורשי האצבעות לכף היד.

לטיפול במפרקי אצבעות הרגליים יש להצמיד את המכשיר למשך 8 דקות אל הבוהן ולאחר מכן אל הזרת ולאחר מכן להצמידו אל האזור שבין כף הרגל לשורשי האצבעות. טיפול שכזה פעמיים ביום, גם במפרקים אחרים בגוף דוגמת הברכיים והמרפקים, יאפשר לכם הנאה מחיים ללא כאבים.

נסו את מכשיר בי קיור לייזר ושנו את חייכם. אתם סובלים מכאבי מפרקים? השאירו פרטים כאן ועשו צעד ראשון ומשמעותי להפחתה בכאב.

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: