כאבי גב? כך תוכלו לדעת אם אתם סובלים מבעיה ספציפית או כאב חולף

כאבים בגב התחתון הם אחת הסיבות השכיחות ביותר בעקבותיהם פונים מטופלים לרופא. רבים חושבים שמדובר בפריצת דיסק או בלט, אחרים מדווחים על הקרנות לאזורים שונים בגוף וקושי בביצוע פעולות שגרתיות בגלל הכאב. הסיבות לכאבים אמנם שונות אבל לכולן פתרון אחד טבעי ויעיל - לייזר רך.

כאבי גב תחתון כוללות טווח רחב של מצבים, החל מכאב חד וקצר ועד לכאב כרוני, שנמשך זמן רב וגורם לסובל ממנו לפגיעה קשה באיכות החיים. כאבי גב מוגדרים כחריפים כאשר הם נמשכים עד שלושה חודשים, וכרוני אם תקופת הכאב עולה על שלושה חודשים.  אספנו עבורכם את הסיבות העיקריות לכאבים וכיצד לזהות אותם יחד עם הצעה לטיפול טבעי ולא פולשני.

הצירות תעלת השדרה

עמוד השדרה האנושי מורכב מ-33 חוליות כאשר בין כל חוליה מצוי דיסק העשוי סחוס. תפקידו המרכזי של עמוד השדרה הוא שמירה על חוט השדרה העצבי שעובר בתוכו. הצירות תעלת השדרה (spinal stenosis) היא מחלה שבה המרווח בין חוליות העצם מוצר והשינויים המבניים בעמוד השדרה גורמים ללחץ של החוליות על חוט השדרה ועל שורשי העצבים שמתפצלים מחוט השדרה אל איברי הגוף.

מה מרגישים?

הצירות תעלת השדרה הוא מצב אשר לרוב מתבטא בגילאים מבוגרים בעקבות שינויים של הדיסקים והחוליות, אך הוא עלול להיגרם גם כתוצאה מתאונה או חבלה לגב. הסימפטומים של הצירות תעלת השדרה הם אי-נוחות בעמידה, כאב או אי-נוחות בכתפיים, בזרועות ובכפות הידיים, נימול או חולשה באזור ההצרות ומטה כאב או חולשה בישבן או בירך בלבד  וכאב או חולשה מתחת לברך.

פריצת דיסק

בלט דיסק

בלט דיסק הוא מצב בו הדיסק הבין חולייתי בולט לכיוון חוט השדרה, או לצידי שורשי העצבים.  אחד הגורמים המרכזיים לבלט דיסק הוא גנטיקה, כאשר אחד ההורים סובל מבלט, גדל הסיכוי שהילדים יסבלו מהמצב גם כן. חשוב לציין כי גם עבודה פיזית לא מבוקרת או ישיבה ממושכת עלולים להביא למצב של בלט דיסק.

מה מרגישים?

הסימנים העיקריים המעידים על בלט דיסק הם תחושות כמו נימול, הירדמות או גרירה של הרגל, כאב עמום פנימי או כאב גב אקוטי. תחושת הכאב נובעת לרוב מדלקת מקומית שנוצרת באזור הדיסק הבולט, הדלקת גורמת לנפיחות ברקמות שמסביב לדיסק, מה שמגביר את עוצמת הכאב. במידה ואינכם יכולים למצוא תנוחה נוחה בה אינכם חשים כאב או חוסר יכולת לשבת במקום בגלל הכאב – ייתכן ומדובר בבלט דיסק.

פריצת דיסק

כפי שהוצג בתחילת הכתבה, בין כל שתי חוליות בעמוד השדרה שלנו מצוי דיסק. הדיסק מורכב מטבעת קשיחה העשויה מסחוס, כאשר בחלקו הפנימי נמצא הגרעין הרך (דמוי ג’ל) הפועל כבולם הזעזועים של החוליות.  פריצת דיסק היא תוצאה של קרע בסחוס המרכיב את הדיסק ושפיכה של הנוזל הפנימי החוצה לתוך חלל הגב. הנוזל שפורץ אינו מוכר לגוף והוא מטופל כגורם זר. הפריצה יוצרת גם לחץ עצבי ודלקות בעקבות התפרצות החומר שגורמים גם הם לכאבים.

מה מרגישים?

פריצת דיסק ברוב המקרים גורמת לכאב בגב התחתון, שכולל הקרנה לרגל אחת או לשתיהן. כאבים הנובעים מפריצת דיסק עלולים להתגבר בתנועה, להחמיר בשיעול, בצחוק, בהשתנה או במאמץ להפרשת צואה. לעתים, מופיעה בנוסף לכאב גם תחושת נימול, חולשה ברגל וקושי בהרמת החלק הקדמי של כף הרגל.

כאבים לא ספציפיים

תאמינו או לא אבל רוב הכאבים בגב התחתון כלל לא נובעים מאחת מהבעיות האלו, כ97% מכאבי הגב הינם כאבים מכניים המוגדרים ככאבי גב תחתון לא-ספציפיים. הכאבים יכולים להיות תוצאה של פגיעות (למשל מתיחות או קרעים) ברקמות המרכיבות או התומכות בעמוד השדרה בפרט ובגב בכלל, וביניהן: שרירים, רצועות, גידים, מפרקים וסחוסים. גם גיל, חוסר בפעילות גופנית, ישיבה ממושכת או עליה חדה במשקל עלולים להיות גורמים לכאבי גב.

מה מרגישים?

התסמינים של כאבי גב לא ספציפיים הם רבים ומשתנים בהתאם לגורם. הם יכולים להיות חדים או עמומים ובעוצה קלה עד קשה. הכאבים יכולים להופיע באופן פתאומי או להתפתח בהדרגה.

כאבי גב תחתון

שמים סוף לכאבים!

האבחנה של מקור הכאבים, היא רק הדרך לדבר החשוב עבורנו באמת, מציאת הפתרון. כשאתה סובל מכאבים ההתנהלות היום יומית הופכת לקשה וכל פעולה שבעבר הייתה כל כך פשוטה הופכת לסבל גדול. לכן כאשר אנחנו יודעים מה הבעיה אנחנו יודעים כיצד לטפל.

אבל מה אם היינו אומרים לכם שיש מכשיר אחד שיכול לעזור לכם לטפל בכאבים ובדלקות הנובעות מכל אחת מהסיבות השונות? הכירו את הבי קיור לייזר, מכשיר רפואי לשימוש ביתי המציע טיפול בטכנולוגיית הלייזר הרך, שהוכחה מחקרית כיעילה בטיפול בכאבים ודלקות.

הבי-קיור לייזר מעורר תהליכים טבעיים בגוף שמגבירים שחרור של הורמון האנדורפין, האחראי על הפגת הכאב. בכך, על ידי התמדה בטיפול לפרק הזמן הנדרש, רמת האנדורפינים בגוף עולה ויחד איתה יורדת רמת הכאב. במקביל לטיפול בכאב, המכשיר עוזר במקרים של לחץ עצבי ודלקות כאשר הוא מגביר את זרימת הדם למקום הפגוע ויוצר שחרור אנזימים נוגדי דלקת. הבשורה הטובה ביותר היא שהטיפול בבי קיור לייזר הוא ללא תופעות לוואי כלל, לעומת טיפולים תרופתיים זריקות או משככי כאבים.

עד היום למעלה מ-150 אלף מטופלים בארץ ובעולם כבר נהנים מהקלה בכאבים בזכות הבי קיור לייזר

אם נמאס לכם מהכאבים, הגיע הזמן לטפל בהם בדרך חדשנית ונטולת תופעות לוואי! השאירו את הפרטים שלכם ואתם כבר בדרך להקלה בכאבים

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: