המסע אחרי טיפול שיפיג את הכאב – החיים עם פריצת דיסק

5% מהסובלים מכאבי גב תחתון, סובלים מפריצת דיסק. מה הוא בכלל הדיסק, איך נגרמת פריצה, מה אמורים להרגיש וכיצד מטפלים? אנחנו פה בשביל לעשות לכם סדר בכל הקשור לתופעה כואבת במיוחד.

למרות שחיצונית כולנו שונים, כאשר מסתכלים פנימה, אנחנו בנויים דיי אותו הדבר. לכולנו יש לאורך הגב והצוואר את עמוד השדרה, המורכב מ 24 חוליות העוברות לאורכו. החוליות שומרות על חוט השדרה ועוזרות ליציבה ולעמידה. כאשר בין כל חוליה וחוליה נמצא הדיסק המדובר. הדיסק עשוי מקרום סיבי וקשה ובתוכו נוזל סמיך דמוי ג’ל. מטרתו של הדיסק היא יצירת הפרדה בין החוליות על מנת למנוע את שחיקתן. פריצת דיסק מתרחשת כאשר הקרום הסיבי ממנו עשוי הידסק נחלש, והג’ל הנמצא במרכז הדיסק פורץ החוצה אל תוך חלל הגב.

החדשות הטובות הן שמרבית האנשים שסובלים מבלט או פריצת דיסק אינם חווים סימפטומים כלל ובנוסף – רוב האנשים שסובלים מפריצת דיסק המלווה בכאבים לא יזדקקו לטיפול כירורגי כדי להחלים מהם. החדשות הרעות הן שאם אתם סובלים מפריצת דיסק בגב או פריצת דיסק צווארי, ככל הנראה שאתם סובלים מכאבים ושאתם מחפשים בכל מקום אפשרי את הפתרון שיביא את המזור מהכאבים.

פריצת דיסק- מה מרגישים?

בעוד שכאב הוא דבר שאינו מוחשי ומשתנה מאדם לאדם, את השפעותיו ניתן גם ניתן לאמוד. ראשית – מוגבלות התנועה כתוצאה מהכאב מביאה לירידה בכושר העבודה, במיוחד אם העבודה כרוכה במאמץ פיזי. במקרים קשים יותר של פריצת דיסק אנחנו נדרשים לבלות זמן רב במנוחה עקב הכאבים, דבר המונע מאיתנו להגיע לעבודה ועלול לפגוע במקור ההכנסה. בנוסף, פעולות יומיומיות הופכות בן רגע לכואבות ובלתי אפשריות, כמו מקלחת, נעילת נעליים או הכנת משהו לאכול.

הקשיים הנלווים לכאב הכרוני, תופעות הלוואי של הכדורים הרפואיים, הקשיים בתפקוד היומיומי והקושי להתמודד עם הכאבים עלולים להביא לתחושות קשות ואף לדיכאון וחרדה מהעתיד. אם פריצת הדיסק מצריכה גם התנהלות מול מוסדות כגון ביטוח לאומי, לשכת התעסוקה או מוסדות בריאות שונים, הדבר יכול להקשות על ההתמודדות הרגשית עם הכאב. מכיוון שהכאב משבש את החיים, תחושות הדיכאון יכולות להביא בעצמן להתדרדרות במצב הגופני.

 

לפני כ-13 שנה אובחן יצחק עם פריצות דיסק גב תחתון. יצחק פנה לאורתופד מומחה שהמליץ לו לעבור ניתוח על מנת לטפל בכאבים, אך יצחק העדיף לנסות ולהימנע מהניתוח. הוא התחיל לעבור טיפולים ארוכים במרפאת הכאב בתל השומר “זה התחיל מזריקות לא נעימות בצוואר” סיפר יצחק “בכל שבוע טיפול של כמה שעות ואחרי כן עוד שעה בחדר ההתאוששות”. אך כל טיפול שניסה לא פתר את הכאבים. לאחר שניסה את כל הטיפולים והכדורים האפשריים הוא חשב שיסבול כל חייו מהכאבים. עד שיום אחד נחשף יצחק למכשיר הבי-קיור לייזר וחייו השתנו.

 השיטה החדשה לטיפול בפריצת דיסק

נכון, פריצת דיסק היא עסק ביש, אבל טכנולוגיה ישראלית חדשה יכולה להעניק לכם את המרפא שאתם כל כך זקוקים לו. בי קיור לייזר הוא מכשיר ביתי מוכח מחקרית המטפל בקרני לייזר רך, בדומה למכשירים המתקדמים במרפאות הכאב, רק שאתם יכולים לטפל איתו בעצמכם בבית, בלי להיות תלויים בטפסים, תורים והפניות. הבי-קיור לייזר מעודד שחרור אנדורפינים, שהם הורמונים טבעיים המיוצרים במוח ואחראיים לשיכוך הכאב. המכשיר מטפל במקור הבעיה עצמה ומפחית את ייצור החומרים מתווכי הדלקת ותסמיני הדלקת – אודם, נפיחות וכאב אשר מתמתנים עד כדי נעלמים.

בנוסף, הוא מעורר את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף; במקרים רבים הכאב המתמשך נוצר כתוצאה מלחץ על סיבי העצב, הנוצר מנפיחות, בצקות ודלקת סביב האזור הפגוע. הבי-קיור מפחית מהלחץ הנגרם וכתוצאה מכך הדלקת הולכת ומתפוגגת. הטיפול בבי קיור לייזר נעשה בנוחות ובסביבה הביתית שלכם, פעמיים ביום סך הכול, מספר דקות כל פעם והתוצאות – 60% הפחתה משמעותית בכאב ובגורמים לכאב – מדברות בעד עצמן.

אל תתנו לפריצת הדיסק ולכאבים להמשיך לשבש את חייכם. לטיפול ביתי ויעיל בכאבים, השאירו את הפרטים שלכם ואנחנו נחזור אליכם לשיחת ייעוץ

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: