לא רק שחיקת סחוס- קרע במיניסקוס הוא אחד הגורמים השכיחים לכאבי ברכיים

כאבי ברכיים נובעים לרוב משחיקה של סחוס המפרק. אך שחיקה של הסחוס היא אינה הבעיה היחידה הגורמת לכאבים. קרע במיניסקוס היא אחת הפציעות הנפוצות ביותר בברך אשר יוצרת כאבי ברכיים קשים אצל מטופלים רבים. האם ניתן להימנע מניתוח? ומה הטיפול המומלץ? כל הפרטים כאן

הברך האנושית משמשת אותנו לביצוע פעולות רבות במהלך היום. החל מהקימה מהמיטה בבוקר, ועד לסחיבה של רוב משקל גופנו במשך היום. המבנה המורכב של הברך מאפשר לה להתאים את עצמה לתנועות הגוף ולמשקל שעליה לשאת, אך בעקבות מורכבות המפרק הוא גם חשוף יותר לפגיעות שעלולות ליצור כאבים ולפגוע באיכות החיים.

על ברך אחת- מה זה המינסקוס?

קרע במיניסקוס היא אחת הפציעות הנפוצות ביותר בברך אשר יכולה להגרם בעקבות חבלה, שחיקה הקשורה לגיל או תנועה לא נכונה של הברך. המיניסקוס (סהרון בעברית) הוא סחוס סיבי הדומה לזה הקיים בדיסקים הממוקמים בין חוליות הגב, בעל מבנה של חצי סהר. המיניסקוס ממוקם בתוך מפרק הברך בין עצם הירך לעצם השוק.

בין תפקידיו של המינסקוס ניתן למצוא:

  • בלימת זעזועים –המיניסקוס בולם את הזעזוע העובר מהקרקע, דרך השוק אל עצם הירך ומהווה מעין מחיצה חזקה וגמישה .
  • יציבות –המיניסקוס מספק יציבות פיסית של מפרק הברך, כאשר עצם הירח מונחת בתוך המבנה הקמור של המיניסקוס.

המיניסקוס משפיע רבות על תנועת הברך במצבים של עמידה, הליכה ופעילות ספורטיבית כמו ריצה, קפיצה ושינוי כיוונים מהירים. כאשר המיניסקוס תקין, הוא מייצב, בולם זעזועים ומאפשר תנועה תקינה של מפרק הברך.

קרע במינסקוס- כיצד זה קורה?

המיניסקוס יכול להיקרע במלואו או באופן חלקי, כאשר הפגיעה השכיחה יותר היא בחלקו החיצוני של המיניסקוס. לקרע בחלקו הפנימי של המיניסקוס לוקח זמן רב יותר להחלים זאת בעקבות חוסר באספקת דם למקום. לעומת זאת בעקבות אספקת דם טובה קרע בחלק החיצוני, צפוי להחלים מהר יותר.

פגיעה במניסקוס נפוצה מאוד בקרב ספורטאים חובבים ומקצוענים. זאת מכיוון וספורטאים נוטים לבצע תנועות מהירות, בעוצמות ובעומסים גדולים ובזויות תנועה קיצוניות. נוסף לכל הם עושים זאת תוך העמסת משקל הגוף על רגל אחת בכל פעם. כמו כן, גיל יכול להיות גורם לא פחות מרכזי לקרע במיניסקוס. זאת מכיוון וכמו שאר הסחוסים בגוף, גם המיניסקוס מושפע מהגיל ומעבד מחוזקו. לכן אנשים מבוגרים חשופים לפגיעות וכאבי ברכיים רבים יותר.

לטפל בקרע במינסקוס ובכאבי הברכיים

מאחר ומדובר בפציעה שעלולה לשבש את יכולת התפקוד של הסובלים ממנה ולפגוע באיכות החיים, יש צורך למצוא פתרון שיעזור גם לטפל בפציעה עצמה וגם בכאבים. ישנם מטופלים שיבצעו ניתוח על מנת לטפל בבעיה. אך ישנם מקרים רבים בהם מטופלים חזרו לרמת תפקוד רצויה ללא צורך בניתוח.חשוב להגיד כי ההחלטה על האם לבצע ניתוח שמורה בידי המטופל בהמלצת הרופאים המטפלים.

מכשיר פרו.שני טיפולים ביום לכל ברך.שבועיים עברו מאז שהתחלתי לטפל בשני ברכיי…בשניהם יש קרע במניסקוס, מוכח לאחר MRI…

פורסם על ידי ‏‎Gadi Amel‎‏ ב- יום ראשון, 4 באוקטובר 2020

מתוך עמוד הפייסבוק

פיתוח ישראלי חדשני מציע טיפול בריא ולא פולשני לקרע במיניסקוס.  הכירו את בי-קיור לייזר, מכשיר רפואי לשימוש ביתי לטיפול בכאבים, דלקות ופצעים. הבי קיור לייזר פועל בטכנולוגיית הלייזר הרך אשר חודר דרך העור אל תוך הרקמות ומגביר שחרור של אנדורפינים, שהם הורמונים המשוחררים באופן טבעי במוחנו ומסייעים לשיכוך הכאבים.

 

גבריאל מושיץ מספר איך הצליח להתגבר על כאבי הברכיים בזכות הבי קיור לייזר

סובלים מכאבים בברכיים ולא מוצאים פתרון? נסו את בי קיור לייזר ל 60 יום במחיר מיוחד ותחזרו לעמוד על הרגליים! השאירו פרטים עכשיו! 

 

    השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: