קר בחוץ כואב בפנים – למה כאבי הגב והברכיים שלנו מתגברים בחורף?

למרות שמומחים רבים טוענים כי אין קשר בין מזג האוויר להתגברות כאבים, עם הרגשה קשה להתווכח. מטופלים רבים מדווחים על התגברות כאבי הגב והברכיים שלהם בעיקרי בימי החורף הקרים. אז מה גורם לתופעה הקשה וכיצד בכל זאת ניתן להתגבר על הכאבים?

“כבר שנים שאני חי עם בלט דיסק” מספר אסף, בן 43 מנהריה ” עם השנים למדתי להתרגל לכאבים שבאים והולכים, למגבלה בתנועה והקושי בביצוע פעולות יום יומיות. אבל כל חורף מחדש כשמתחיל להתקרר בחוץ, הכאבים מתחזקים עד שלפעמים אני לא יכול לקום מהמיטה וללכת לעבודה.”

התופעה של התגברות כאבים בחורף מקשה עוד יותר את ההתמודדות עם העונה הקרה בקרב הסובלים מכאבי פרקים, כאבי ברכיים וגב. קיים הסבר אחד לקושי הזה, כאשר קר, השרירים בגופינו נוטים להתקשות, אנחנו יותר תפוסים והכאבים שהיינו רגילים לחיות לצידם בקיץ הולכים ומתגברים בחורף. לכן, אנשים בעלי שינויים ניווניים בעמוד שדרה כמו בלט דיסק או פריצה, או כאלה שסובלים מכאבי גב באופן כרוני בגלל בעיות כרוניות שונות כמו שחיקה של דיסקים או של המפרקים – בחורף כשקר להם הם סובלים יותר מכאבי גב.

למה זה קורה?

חשוב להגיד שאין לקור או לשינויים במזג האוויר השפעה על התהליכים הדלקתיים או תהליכי השחיקה שמהווים את מקור הכאבים. הקור אינו מגביר את שחיקת הסחוסים בברכיים או את הדלקות שנוצרות בעקבות פריצת הדיסק.

מה שכן הקור מגביר את רגישות החולים לכאב. מאחר וכאב הוא אחד הסימפטומים הבולטים שעליהם מדווחים חולים עם דלקות מפרקים, פריצות דיסק, או שחיקות בברכיים, הרי שהגברת הרגישות לכאב בהחלט עשויה להתרחש בעקבות שינויים במזג האוויר

מעבר לירידה בטמפרטורות בחורף יש גם ירידה של לחץ האוויר הברומטרי. לחץ ברומטרי נמוך, בשילוב עם עליה באחוזי הלחות באוויר עשויים להיות גם קשורים בהחרפה של הכאב.

מה עושים?

בעקבות חוסר המידע הרפואי מדוע קור מגביר את תחושת הכאב, מטופלים רבים ישמעו לרוב המלצות כמו: לחמם את המקום עם כרית, ליטול משככי כאבים או לעשות אמבטיה חמה. אבל גם אם אחת מן השיטות הללו יעזרו להקל על הכאבים, מה נעשה בגל הקור הבא?

לחורף ללא כאבים = בי קיור לייזר

אם גם אתם נמנים בין אלו הסובלים מכאבים מוגברים בחורף, כדאי לכם להכיר את הבי-קיור לייזר. המכשיר החדשני מציע פתרון מוכח מחקרית לטיפול בכאבי ברכיים, כאבי גב, פצעים ודלקות.

גבריאל מושיץ שסבל שנים מכאבי ברכיים שהתגברו בחורף מספר: “אני נכה צה”ל ושנים סבלתי מכאבים בברכיים בעקבות פציעה. בשנים האחרונות, בכל פעם שהתחיל להתקרר בחוץ הכאבים התגברו עד למצב שלא יכלתי ללכת מחוץ לבית” מספר גבריאל.

באחד הימים נחשף גבריאל למודעה בעיתון שהציעה את מכשיר הבי קיור לייזר לטיפול בכאבים לנכי צה”ל. גבריאל החליט לנסות את הטיפול החדשני, בתקווה שזה יוכל לעזור לו לטפל בכאבים. ואכן לאחר שימוש במכשיר גבריאל התגבר על כאבי הברכיים וגם החורף לא עוצר בעדו.

גבריאל מושיץ

הבי קיור לייזר מטפל בסוגים רבים של כאב באמצעות טכנולוגיית הלייזר הרך. הלייזר מהמכשיר חודר דרך העור לתוך הרקמות, ללא אפקט של חימום או קירור, ומעורר תהליכי החלמה טבעיים בגוף. אחד התהליכים הוא  הגברה של שחרור הורמון האנדורפין שאחראי על ההקלה בכאב ומיוצר באופן טבעי במוחנו. כל מה שצריך זה כמה דקות של שימוש מדי יום ועוצמת הכאב תרד! יחד עם הירידה בכאבים תוכלו להרגיש שיפור ביכולת התפקוד שלכם.

עכשיו כשהחורף כבר כאן, בבי קיור לייזר רוצים לעזור לכם לעבור את החורף ללא כאבים ומציעים לכם  60 ימי התנסות, בתנאים מיוחדים, במכשיר שכבר זכה לכינוי פלא טכנולוגי ונמצא בשימוש של מיטב הרופאים בביתי החולים שיב”א, רמב”ם תל השומר הדסה ועוד. השאירו פרטים עכשיו ואתם בדרך להקלה בכאבים.

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: