שמים סוף לבלבול- זה הגורם האמיתי לכאבי הדורבן בעקב

הכאבים בעקב או בשמם המוכר דורבן הפכו לכאב הנפוץ ביותר בכף הרגל. אך האם אתם באמת יודעים מה גורם לכאבים? מסתבר שרבים טועים בעניין זה וכי מקור הכאבים שונה לגמרי ממה שחשבתם. לכן לשים סוף לבלבול ולהסביר אחת ולתמיד ממה נגרמים הכאבים ואיך כדאי לטפל בהם

מרבית התלונות המגיעות על כאבים בכף הרגל, מתארות כאבים באזור העקב. כאבים אלו זכו לכינוי “דורבן”, זאת בעקבות זיז של עצם שנראה בצילומים שנעשו למטופלים אשר דמה בצורתו לקוץ של דורבן. הסובלים מכאבים אלו חווים כאבים שמקשים בדריכה על הרגל ומשבשים את התפקוד היום יומי. במרבית המקרים, בעקבות העובדה שרובנו נמצאים שעות ארוכות מיומנו על הרגליים, הכאבים הופכים כרוניים ועלולים להגיע למצב של חוסר יכולת לדרוך על הרגל.

על מנת לטפל בבעיה בצורה הטובה ביותר חשוב תחילה להבין מאיפה היא נובעת, ומה גורם לה. אז נתחיל מהבסיס, כלומר ממבנה כף הרגל.

על רגל אחת  

שמה של האבחנה באנגלית הוא Plantar Fasciitis. (Plantar) מתייחס לשטחה התחתון של כף הרגל שלנו, ו (Fasciitis) היא הדלקת של הרצועה הארוכה המקשרת בין חלקו התחתון של העקב לבין בסיס אצבעות הרגליים. אם מסתכלים על כף הרגל שלנו בצורה ביו-מכנית ניתן לדמות את קשת הרגל והרצועה כמו “קשת ומיתר”. ככאלה, כאשר מופעל כוח על הקשת, בזמן עמידה ממושכת, משקל גוף גבוהה או פעילות מאומצת עם הרגל, נוצרת מתיחה של המיתר (הרצועה). לכן, Plantar Fasciitis היא בעצם מתיחת יתר של הרצועה שבתחתית כף הרגל.

המתיחה הזו של רצועת כף הרגל, יוצרת “מיקרו טראומה” אשר במקרים מסוימים מתפתחת לדלקת ואף לקרעים זעירים ברצועה. זאת הסיבה שבניגוד לתפיסה המקובלת חשוב להבהיר כי הכאבים אינם נגרמים מהעצם המכונה “דורבן” אלא מהדלקת המתפתחת ברצועה.

על כן, חשוב להבהיר שעל מנת להיפטר מהכאבים בעקב אין שום צורך לנסות “להיפטר” מהדורבן, אלא להתרכז אך ורק בדלקת ברצועה. הדורבן לעולם לא יעלם בעצמו אלא באמצעות הסרתו בניתוח, שהוא בהחלט לא נחוץ ברובם המכריע של המקרים.

קבוצות הסיכון והטיפול בדלקת

אחרי שהבנו כי הכאבים בעקב מתפתחים בעקבות מתיחת יתר של הרצועה, ניתן להסיק בצורה ברורה מי נמצא בסיכון גבוהה יותר לסבול מכאבים אלו. על פי נתונים סטטיסטיים ואבחנות שנאספו לאורך השנים, רופאים מציבים מקצועות שדורשות שעות רבות על הרגליים כמו: אחים ואחיות, מורים ומלצרים כבעלי סיכוי גבוהה יותר לסבול מדורבן. כמו כן ספורטאים בענפים שונים הכוללים ריצה ומאמץ רב על הרגל, נמצאים בסיכון.

על מנת לטפל בבעיה, ראשית עלינו להתרכז בגורם שלה שהוא מתיחת היתר. הטיפול במתיחה מתבצע לרוב על ידי מדרסים או שינוי של הנעליים איתם אנחנו הולכים. אבל רוב המטופלים מגלים מהר מאוד שמדרסים, על אף שהם עוזרים עם המתיחה אינם פותרים את הדלקת ולא כל כך מועילים לכאבים.

לייזר רך- הטיפול הטבעי לכאבים שלכם

אם אתם חלק מאותם “ברי מזל” שסובלים מכאבים בכף הרגל בגלל דורבן, ואתם מחפשים נואשות אחרי פתרון שיוכל להעמיד אתכם על הרגליים, כדאי לכם לנסות טיפול בלייזר רך. מחקרים רבים לאורך השנים הראו את יכולותיו יוצאות הדופן של לייזר רך בכל הנוגע לטיפול בדלקות וכאבים. שלא כמו לייזר שאנחנו מכירים להשרות שיער או משקפיים, או לייזר שמשומש לצורך ניתוחים, הלייזר הרך אינו פוגע ברקמות, להיפך הוא מעביר להם אנרגיה.

פעולת הלייזר פשוטה, כאשר הוא חודר לעור הוא מעורר את מנגנוני הגוף שאחראים על ריפוי ושיכוך הכאב, ממריץ את מחזור הדם, יוצר תקשורת תאית וגורם לתאים בגופנו לייצר יותר אנרגיה. במקביל הלייזר גורם לשחרור מוגבר של אנדורפינים, ההורמונים שאחראים על שיכוך הכאב ומגביר ייצור של אנזימים נוגדי דלקת. היתרון הגדול באמת של הלייזר הרך שהוא עושה את כל זה, ללא תופעות לוואי כלל! והמדעית באלפי מחקרים שבוצעו על לייזר רך בעולם.

לטפל בלייזר רך בלי לצאת מהבית

אתם בטח שואלים את עצמכם עכשיו, איפה אפשר לעבור טיפול בלייזר רך? אבל שנייה אחת לפני שאתם נכנסים לגוגל ומחפשים את מרפאת הלייזר הקרובה לביתכם, כדאי שתדעו שאתם יכולים לטפל בלייזר רך לבד ובלי לצאת מהבית. איך? הכירו את בי-קיור לייזר.

בי קיור לייזר הוא מכשיר רפואי לשימוש ביתי, ראשון מסוגו בארץ שבזכות פטנט ייחודי מאפשר לכם לטפל בכאבי הדורבן בבית. הטיפול במכשיר הוא פשוט ולא דורש מאמץ, בסך הכל מניחים את פיית המכשיר על אזור הטיפול לפי הוראות השימוש 6-8 לכל נקודת טיפול לפחות פעמיים ביום. הבי קיור לייזר הצליח לרתום את מלוא עוצמת הלייזר הרך לתוך מכשיר קטן, נוח וקל שאושר על ידי משרד הבריאות לשימוש עצמי, ביתי.

צפו באורלי מספרת כיצד טיפלה בדורבן עם הבי-קיור לייזר

בי קיור לייזר הוא המכשיר היחיד שבזכות הפטנט הייחודי שלו אין צורך להרכיב משקפי מגן בזמן הטיפול והוא בטוח לשימוש לכל המשפחה מגיל שנה. לכן אין זה מפתיע שהבי קיור לייזר נמצא בשימוש במרפאות כאב בבתי חולים כמו רמב”ם, הדסה ותל השומר, ומומלץ על ידי מיטב הרופאים בתחום הכאב והאורתופדיה.

 

הגיע הזמן לטפל בדורבן אחת ולתמיד! בי קיור לייזר במבצע התנסות מיוחד ל60 יום במחיר מיוחד, השאירו פרטים ויועץ של החברה יחזור אליכם לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות 

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: