טיפול בלייזר רך- האם זה באמת עובד? ד”ר עומרי לובובסקי מסביר

גם היום, אחרי כמעט 40 שנה של שימוש בו, ישנם רופאים שעדיין סקפטיים לגבי יכולותיו הרפואיות של הלייזר הרך בטיפול בכאבים ובעיות אורתופדיות. כך היה גם ד"ר עומרי לובובסקי, אך הסקפטיות שלו נעלמה לאחר שהוא נחשף למחקרים הרבים הנעשו בתחום. היום ד"ר לובובסקי מאמין ביכולות הלייזר הרך והגיע לדבר על הנושא עם המומחה לטיפול בכאב פרופסור קרסו

“למדנו כרופאים שיש דברים שעובדים מבלי שאנחנו מבינים אותם עד הסוף” כך הסביר ד”ר עומרי לובובסקי- סגן מנהל המחלקה האורתופדית בבית החולים ברזילי, על הטיפול בלייזר רך. למרות שהטיפול בלייזר הרך נמצא בעולם הרפואה כבר למעלה מ- 40 שנה, התפתחות תחום המחקר והשימוש בלייזר הרך צמח בשנים האחרונות וצבר תאוצה עם הופעת המכשירים הביתיים.

מחקרים רבים ניסו לבחון את יעילותם של המכשירים הביתיים אשר עושים שימוש בטכנולוגיה ואת התוויות הטיפול המומלצות לשימוש במכשירם אלו. המחקרים שבוצעו במגוון אוניברסיטאות ובתי חולים בארץ ובעולם הציגו תוצאות דומות באשר ליעילות הלייזר הרך בטיפול במגוון בעיות בניהם גם מחקר שבוצע בבית החולים הדסה שהציג הצלחה של טיפול בלייזר רך על פצעים קשיי ריפוי.

מכשיר הבי קיור לייזר

מעל כולם עולה מכשיר הבי קיור לייזר, שכבר עם יציאתו לשוק לפני כ- 14 שנים החל לעשות מהפכה בעולמות רפואת הכאב. הבי קיור לייזר הוא מכשיר בפיתוח ופטנט ישראלי שהצליח לרתום את טכנולוגיית הלייזר הרך לתוך מכשיר ביתי, נייד ונוח לשימוש. הבי קיור לייזר הוא המכשיר היחיד בארץ כיום, המציע טיפול מלא בלייזר רך עם שטח טיפול של כ- 4.5 ס”מ. גודל שטח הטיפול של הבי קיור לייזר מאפשר לו לפרוס את הטיפול על שטח רקמות רחב יותר ובכך לטפל בדלקות, כאבים ופצעים בצורה אפקטיבית יותר.

במחקר שנערך באוניברסיטת Sapienza ברומא, אשר השווה בין טיפול תרופתי בכאב לבין טיפול בבי קיור לייזר לכאבי מפרקים, התקבלו תוצאות מעניינות: הוכח כי השימוש בבי-קיור לייזר לשיכוך כאביי פרקים יעיל באותה מידה כמו הטיפול התרופתי. על התוצאות הללו יש להוסיף את העובדה כי בניגוד לתרופות לשיכוך כאבים, בי-קיור לייזר מציע טיפול טבעי לחלוטין, לא פולשני ובטוח לשימוש.

 

בתוך כמה זמן המטופלים צפויים להרגיש הקלה?

“צריך לקחת בחשבון שכל תגובה דלקתית או תהליך דלקתי לוקח לו ימים עד שהוא מתפתח וגם ימים עד שהוא נרגע” מסביר ד”ר לבובסקי. הטיפול בבי קיור לייזר דורש התמדה וסבלנות מצד המטופלים, שכן אין מדובר בטיפול קסם. כפי שהסביר ד”ר לבובסקי, תהליכים דלקתיים ופציעות שונות מצריכות זמן החלמה וטיפול מתמשך, הבי קיור לייזר מעביר אנרגיה אל הרקמות על מנת לזרז את תהליכי ההחלמה הטבעיים בגופינו. לכן, על מנת שהטיפול במכשיר יהיה אפקטיבי יש לבצע טיפול על פי ההוראות לפחות פעמיים ביום.

זמן הטיפול משתנה בין סוגי ועומק הרקמות השונות בעקבות רמת האנרגיה הנדרשת לטיפול ועומק החדירה הרצוי. ככל שאיבר המטרה עמוק יותר יש צורך בזמן טיפול ארוך יותר על מנת לאפשר חשיפה מירבית והעברת אנרגיה לרקמות העמוקות. זמני הטיפול נעים בין 2 עד 8 דקות בנקודות המומלצות לשימוש לכל כאב על פי מיקומו ומיקום מקור הבעיה.

גם אתם סקפטיים? בדיוק בשביל זה בי קיור לייזר מציעים לכם להתנסות במכשיר שמשנה את הטיפול בכאבים בארץ ובעולם למשך 60 יום במחיר מיוחד. השאירו פרטים ואתם בדרך להקלה בכאבים

 

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: