אחת ולתמיד: איך מטפלים בכאבים אורתופדיים?

למעלה מ-80 אחוז מכלל האוכלוסייה סובלים מכאבים אורתופדיים. אבל ממה הם בכלל נגרמים והאם ניתן לטפל בהם? (ספוילר: כן). כל מה שצריך לדעת על אחת הבעיות הכי נפוצות בארץ ובעולם

אם הייתם צריכים לנחש כמה אחוז מהאוכלוסייה סובלים, סבלו או יסבלו מכאבים אורתופדיים במהלך חייהם, מה היה הניחוש שלכם? אולי תופתעו לגלות, אך על פי מחקרים שנערכו בנושא לא פחות מ-80 אחוז (!) מהאוכלוסייה סובלים מכאבים אורתופדיים, בעיקר בגב ובברכיים הנחשבים לאזורים בגוף שבהם כאבים אלו שכיחים הרבה יותר.

הנזק של העולם המודרני על גופנו

כאבים אורתופדיים נובעים מכמה סיבות, כשמעל כולן ניצבת אחת הבעיות הגדולות של האנושות בשנים האחרונות – ישיבה ממושכת. בעולם שבו אנו חיים כיום, רובנו יושבים לאורך רוב שעות היום – בעבודה, ברכב או בבית על הספה מה שבסופו של דבר מזיק לגופנו, שמאבד את הקימורים הטבעיים שלו ואת הגמישות. למעשה, ישיבה ממושכת מקצרת את גופנו ומכווצת אותו, וכך למעשה נולדים כאבים שונים, לרבות כאבים אורתופדיים.

הנתון המדאיג בפסקת הפתיחה, על פיו ארבעה מכל חמישה אנשים סובל, סבל או יסבול מכאבים אורתופדיים במהלך חייו, פוגע קשות בשגרת החיים של רבים. כאבים אלו מקשים לתפקד בשגרה היומיומית – אם אנחנו סובלים מהם בעבודה, סביר להניח שהתפוקה שלנו תרד בצורה משמעותית; אם הם מופיעים לפתע בשבת בבוקר, רגע לפני שיוצאים לטיול עם המשפחה, יש סיכוי לא רע שנאלץ לבטל. ואם זה לא מספיק, תוסיפו לכך את העובדה שכאבים, בטח אם מדובר בכאבים כרוניים, פוגעים גם במצב הרוח שלנו, באיכות השינה ובאופן כללי בשגרת חיינו.

כאבי גב והנתון המדאיג וממה נגרמים כאבי ברכיים? הכאבים האורתופדיים הנפוצים ביותר

כשזה נוגע לכאבים אורתופדיים, מדובר בעיקר על שני אזורים עיקריים בגוף: הגב והברכיים.

כאבי גב הם הכאבים השכיחים ביותר בעולם, כשכ-20 אחוז מכלל האוכלוסייה סובלים מכאבי גב כרוניים בחייהם – נתון מדאיג לכל הדעות. מלבד העובדה שכאבי גב פוגעים קשות בשגרת חיינו, מורידים את התפוקה שלנו בעבודה והופכים אותנו למצוברחים ומתוסכלים יותר, הם גורמים לשינוי בגופנו, ולא לטובה.

עם השנים, אלו הסובלים מכאבי גב כרוניים יהפכו למכופפים יותר, כשעם הזמן הכיפוף רק מחריף. הם אף גורמים לנו לוותר על פעילויות חשובות כמו אימון, קניות או כל דבר אחר שעלול לדרוש מאמץ גופני.

כמו כאבי הגב, כאבי ברכיים עלולים להיגרם מכמה סיבות. ראשית, רובנו לא יודעים איך להשתמש בצורה נכונה באגן שלנו, מה שבסופו של דבר יוצר עומס גדול מאוד על הברכיים שלנו. שנית, ישיבה ממושכת וריצה, בטח אם מבצעים אותה בצורה לא נכונה, עלולות לגרום גם הן לכאבי ברכיים ולעתים גם לכאבי ברכיים כרוניים שעלולים ללוות אותנו שנים ארוכות ואף לגרום לכאבים באזורים נוספים בגופנו.

אלו מצטרפים לדלקות פרקים העלולות לגרום לשחיקה של הסחוסים, שינויים ניווניים הקשורים לגיל, עודף משקל, פציעות ואפילו הריון. לכל אלו השפעה על מבנה גופנו ועל הכאבים מהם נסבול.

מנוחה, תנועה ובי קיור לייזר: אל דאגה, גם לכאבים אורתופדיים יש פתרון

נתחיל מהסוף: ראשית, הסירו דאגה מלבכם – גם לכאבים אורתופדיים יש פתרון, ובהחלט אפשר לטפל בהם ולמתן אותם. כמובן שלא מדובר בנוסחת קסם, אלא בשילוב של מספר דברים הדורשים התמדה, זמן ולא מעט עבודה, אבל זה בהחלט אפשרי.

טיפולים: נכון, הגוף שלנו יודע היטב איך לרפא את עצמו, אבל במקרים רבים חשוב מאוד לסייע לו ולתחזק אותו. זו אחת הסיבות שיותר ויותר אנשים כיום ולא רק ספורטאים, בוחרים לטפל בעצמם באמצעות בי קיור לייזר – מכשיר פורץ דרך שזוכה לעוד ועוד המלצות מרופאים, המסייע בהליך הריפוי הטבעי של גופנו.

תנועה נכונה ומנוחה: אנחנו לא אמורים לשבת כל היום ולא לזוז מהכיסא. להיפך. גופנו אמור להיות בתנועה מתמדת, וזו אחת הסיבות לעלייה הגדולה בכאבים אורתופדיים בכל שכבות האוכלוסייה בשנים האחרונות. לכן, חשוב להתאמן, להזיז את הגוף ולא פחות חשוב גם לנוח לאחר פעילות גופנית; מחד לתת לגוף מנוחה מפעילות ומאידך גם לטפל בו ולתחזק אותו באמצעות בי קיור לייזר.

בי קיור לייזר – איך זה עובד?

בי קיור לייזר, הפועל באמצעות טכנולוגיית הלייזר הרך, מפחית את תסמיני הדלקת בגוף ומוריד בצורה משמעותית את ייצור החומרים מתווכי הדלקת שבמקרים רבים מהווה את המקור לכאבים. הבי קיור לייזר מפחית כאבים וממתן אדמומיות ועל פי מחקרים קליניים בינלאומיים שנערכו עם המכשיר, נמצא כי יש לו השפעה חיובית מובהקת בטיפול בכאבים אורתופדיים, פציעות ספורט, פצעים ודלקות.

בניגוד לתרופות לשיכוך כאבים שנמכרות כיום בשוק, בי קיור לייזר, שאינו פוגע בכלל בעור, בטוח מאוד לשימוש, אינו פולשני וללא תופעות לוואי.

שמים סוף לכאבים ונהנים מחיים יותר טובים

חיים ללא כאבים הם חיים בריאים יותר, שמחים יותר ובהחלט טובים יותר. אז לא הגיע הזמן להשאיר אותם מאחור? באמצעות מנוחה, תנועה וטיפול בגופנו באמצעות מכשיר בי קיור לייזר, שיעילותו הוכחה בשישה מחקרים שונים כפולי סמיות, ניתן להפחית כיום כאבים בצורה משמעותית. אז למה אתם מחכים? שימו את הכאבים מאחוריכם בדרך לחיים בריאים וטובים הרבה יותר.

השאירו פרטים עכשיו ותוכלו גם אתם להצטרף ללמעלה מ 200 אלף המטופלים שכבר עכשיו נהנים מחיים טובים ללא כאבים בזכות הבי קיור לייזר 

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: