האם קורונה היא בעצם מחלה כרונית? על הסימפטומים שנשארים גם אחרי ההחלמה והטיפול בהם

על פי דיווחים ומחקרים בעולם כ-20 אחוזים ממחלימי הקורונה סובלים מסימפטומים המשפיעים עליהם גם לאחר שהחלימו. כאבי שרירים, עייפות וכאבי פרקים הן רק חלק מהתופעות הקשות. כך תוכלו לטפל בעצמכם בלי לצאת מהבית

קצת יותר משנה עברה מאז שהקורונה נכנסה לחיינו ושינתה את כל העולם שהכרנו. סגרים, בדיקות, בידוד ומסכות, הפכו למילים שנשמעות בכל מקום ומפי כולם. אבל גם היום, שנה אחרי, יש כל כך הרבה שאנחנו לא יודעים על המחלה שעצרה את העולם מלכת.

בתחילת המגיפה, השוו את נגיף הקורונה לשפעת, אך מהר מאוד הבינו שלא רק שהקורונה היא לא שפעת, מדובר בנגיף שיוצר מחלה כרונית בגוף אצל חלק מהחולים. הכוונה במחלה כרונית היא העובדה כי גם אחרי שהמטופל הבריא נשארים תסמינים גם שבועות וחודשים אחרי.

הסימפטומים השכיחים: כאבי שרירים, קוצר נשימה ועייפות

חוקרים רבים ברחבי העולם ניסו לעקוב ולמפות את הסימפטומים המרכזיים הנשארים אצל חולי קורונה שהחלימו. עייפות הייתה התלונה השכיחה ביותר בקרב המחלימים. להפתעת החוקרים לא רחוק אחריה הגיעו דווקא כאבי השרירים שיותר מ 70 אחוז מהמשתתפים במחקר דיווחו עליהם כעל תופעה שמגבילה אותם בהמשך שגרת חיים רגילה.

סובלים מכאבים? נסו את בי קיור  לייזר למשך 60 יום במחיר מיוחד! לחצו לפרטים>>

כמובן שקוצר נשימה, אובדן חוש הריח והטעם הוזכרו במקביל לכאבי פרקים, ראש וסוגים שונים ומגוונים של כאבים. על פי המחקרים, כ- 20 אחוז מהמחלימים מתלוננים על מגוון של תסמינים שנמשכים זמן רב אחרי ההדבקה.

במידה והתלונות נמשכות מעל 3 שבועות ועד 12 שבועות, נקראת המחלה Post-Acute COVID-19,  אך כאשר התסמינים נמשכים למעלה מ-12 שבועות, מדובר בקורונה כרונית.

טיפול בכאבים למחלימים

בגלל שבתחילת הדרך ההשוואה של הקורונה הייתה לשפעת, והמידע על תופעות כרוניות כאלו ואחרות לא היה, גם לא הייתה היערכות לטיפול ושיקום מחלימים. בישראל מתחילות להיפתח מרפאות לטיפול במחלימים בתקופה האחרונה אך עדיין ישנם מחלימים רבים שזקוקים לטיפולים שונים.

כאמור אחת התלונות המרכזיות בקרב מחלימים שמדווחים על מחלה כרונית, הם הכאבים. כאבי שרירים כאבי מפרקים וקושי בתנועתיות מגבילים מחלימים רבים מחזרה לשגרת חיים ועבודה רגילה. עבור אלו, אנחנו ממליצים על שימוש בבי-קיור לייזר, מכשיר רפואי ביתי המטפל ביעילות בכאבי שרירם ומפרקים ואף הוכח מחקרית!

הבי קיור לייזר הוא מכשיר רפואי ביתי, מאושר משרד הבריאות ובעל תקן אירופי מחמיר הפועל בטכנולוגיית הלייזר הרך לטיפול בכאבים, דלקות ופצעים בעור. יעילותו של הבי קיור לייזר הוכחה  ב6 מחקרים קליניים בינלאומיים שהראו יעילות מובהקת בהשוואה לטיפול התרופתי, עם יתרון אחד גדול במיוחד, הטיפול במכשיר הוא ללא תופעות לוואי.

הלייזר הרך פועל בכמה דרכים:

  • מזרז ומגביר תהליך ריפוי של הדלקת  ע”י האצת פעולתם של לימפוציטים ותאים אחרים כגון מקרופאגים וניוטרופילים.
  •  הגברת זרימת דם מחומצן לרקמות הפגועות, בכך נוצרת האצה ובנייה מחודשת של כלי-דם, סיבי שריר ורצועה. הליך זה מסייע לריפוי מזורז של שרירים ורקמות רכות.
  • מקדם ומאיץ יצירת קולגן חדש המסייע רבות לשיקום טבעי של רקמת סחוס ועצם פגועה.
  • מארגן, מיישר ומסדר מבנים של סיבי חלבון שריר ורצועה,  ובכך משפר גמישות באזור הפצוע.
  • במערכת העצבים: משפר הלייזר גורמי צמיחה (growth factors) של נוירונים ומיאלין, דבר התורם לשיקום מזורז בעצבים פגועים.

 

איך ניתן להתנסות במכשיר? ומה אומרים הרופאים?

מאז שיצא לשוק, הבי קיור לייזר יצר עניין רב בקרב רופאים ומומחי כאב ואורתופדיה בארץ ובעולם, כך למשל מספר ד”ר דותן אברהם מנהל מחלקת הכאב בבית חולים וולפסון “כרופא בכיר ומנהל מרפאת כאב אני ממליץ למטופלי להשתמש בבי קיור לייזר להפחתת כאבים ולטיפול בצלקת לאחר ניתוח. רוב המטופלים שהשתמשו בבי קיור לייזר מדווחים על הקלה בכאב ועל הטבה במצבם, בתוך כשבוע מתחילת השימוש במכשיר. מטופלים אלו משתמשים במכשיר פעמיים עד 4 פעמים ביום, במשך 6-8 דקות בכל טיפול.”

בבי-קיור לייזר מבינים את החשש ברכישת מכשיר שאינכם מכירים, ומה עם הוא לא יעזור לי? זו שאלה שרבים שואלים אותה. בדיוק בשביל זה בנו בבי קיור לייזר אופציית התנסות בתנאים מיוחדים לרוכשים על מנת שכל אחד יוכל להרגיש בטוח להתנסות במכשיר במחיר מותאם.

 

סובלים מכאבים פוסט קורונה? הגיע הזמן לקחת את הטיפול לידיים שלך! נסו את בי קיור לייזר למשך 60 יום במחיר מיוחד ותוכלו לחזור לשגרת חיים ללא כאבים

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: