סובלים מכאבים בשורש כף היד? הטיפול שעוזר לטפל גם בכאב וגם בדלקת מהבית

יותר ויותר אנשים סובלים בשנים האחרונות מתסמונת התעלה הקרפלית, בעקבות שימוש מוגבר של הטלפון הנייד. תשאלו את יזמת הסטארט אפ מיכל אומרי אדלסון, שהגיעה למצב בו לא יכלה ללחוץ יד בפגישות. "בי-קיור לייזר הציל אותי חד משמעית", היא אומרת על המכשיר שמטפל בבעיה ביעילות וללא כל תופעות לוואי

תסמונת התעלה הקרפלית נחשבת למגיפה של הדור החדש, העשורים האחרונים הביאו עמם מהפיכה טכנולוגית, בעיקר בכל מה שקשור למחשבים וטלפונים ניידיים שהפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו והידיים שלנו אוחזות, בכל רגע נתון בטלפון נייד, או בעכבר של המחשב.

אלה הביאו להתגברות מקרים של תסמונת התעלה הקרפלית, שהפכה לאחת מהמחלות הנפוצות ביותר בכף היד. 5%-10% יסבלו מכך בשלב כזה או אחר בחייהם. פעולות יומיות לא נכונות ומאמץ של כף היד יכול לגרום לדלקת בגידים העוברים בתוך התעלה הקרפלית, מדובר במצב בו נוצר לחץ גבוה מהרגיל בתוך התעלה, דבר שגורם ללחץ על העצב המדיאני שעובר בתוך התעלה. הלחץ שמופעל על העצב גורם לכאב המופיע לסירוגין ומחמיר ככל שהשימוש ביד עולה, נימול וחולשה באצבעות שלעיתים אף גורמת לקושי בהרמה ואחיזה של חפצים.

מי יסבול מהתסמונת? 

הסיבות העיקריות לכאבים מגיעים מעולם העבודה, הכאבים מופיעים כתוצאה מהקלדה מופרזת, מתנועות חוזרות של מפרק כף היד בעבודה בסביבה ממוחשבת, קופאיים/ות, עובדי ייצור ועוד. לפעמים כאבים מופיעים כתוצאה מהרגלי אימון לקויים, מהרמת משקולות בצורה לא נכונה, מנשיאת משקלים כבדים ותנועות לא נכונות של המפרק או הפעלת לחץ על המפרק. גם נשים בהריון המחזיקות את התינוק בצורה לא נכונה עלולות לגרום לעומס על המפרק וכך לסבול מכאבים.

הלחץ בתוך התעלה הקרפלית מתפתח בדרך כלל באופן הדרגתי ובמשך זמן רב ולכן גם התסמינים מתפתחים באופן הדרגתי. בתחילה נסבול מתחושת כאב או תחושת נימול באצבעות, בשל הלחץ על העצב המדיאני שנמצא בתעלה. בשלבים מאוחרים יותר, הכאבים יחמירו בשעות הלילה. עם הזמן שעובר מתגבר הכאב גם בשעות היום והם קשים במיוחד במצבים בהם אנו מכופפים את כף היד, כמו לדוגמא בדיבור בטלפון הנייד. בשלבים מאוחרים יותר, הלחץ על העצב גורם לחולשה של השרירים הקטנים באצבעות, מה שעלול לגרום לנו לשמוט חפצים מכף היד.

סובלים מכאבים במפרק כף היד – תסמונת תעלה קרפלית? השאירו פרטים ותיהנו ממבצע מדהים לזמן מוגבל: התנסו במכשיר למשך 60 יום בהטבה משתלמת! >>

  "מתנה שלא תסולא בפז"

  אחרי שבוע נעלמו כל הכאבים. אומרי אדלסון (צילום: בי-קיור לייזר)

  מיכל אומרי אדלסון היא יזמת סטארטאפ בתחום הביואינפורמטיקה ואופי העבודה שלה בעיקרו כרוך במחשב וטלפון נייד. התוצאה הייתה, שאחרי כמה שנים בעבודה זו, החלה לסבול מכאבים עזים במפרק כף היד. "חטפתי כאבים מטורפים בתעלה הקרפלית ביד שלי ובמפרקים של כף היד", היא מספרת. "הגעתי למצב שפשוט לא יכולתי ללחוץ יד לאנשים, סבלתי מכאבים עזים. הלכתי לעשות פיזיותרפיה תעסוקתית, עשו לי כל מיני בריכות, ניסו לתת לי תרופות, אבל שום דבר לא עזר".

  הישועה של אומרי אדלסון הגיעה בדמות מתנה מאמה, שהבחינה ברמת הכאבים שבתה סובלת. "אמא שלי קנתה לי במתנה את הבי-קיור לייזר, שזו מתנה שלא תסולא בפז. היא פשוט הצילה אותי. תוך יומיים הגעתי ממצב שאני לא יכולה לפתוח את הידיים שלי והכל כואב לי למצב שהתנועה שלי יותר קלה".

  לדברי אומרי אדלסון, היא הגיעה למצב בו היא לא נפרדת ממכשיר הב-קיור לייזר ויותר מזה, כל חברי המשפחה משתמשים בבי-קיור לייזר ולכל אחד מהם יש מכשיר משלו. "לכל המשפחה שלי יש בי-קיור לייזר, כל אחד עם המכשיר שלו, אנחנו לא מתחלקים בבי-קיור לייזר. אני ממש ממש ממליצה. אני מרגישה יותר בטוחה שיש לי מענה זמין, נגיש ומובילי, הוא זז איתי לכל מקום. אין נסיעה בארץ ובחו"ל שהבי-קיור לייזר לא איתי, הוא פשוט הציל את חיי. בי-קיור לייזר הציל אותי חד משמעית, אחרי שבוע נעלמו כל הכאבים. אין לתאר את השינוי שהוא עשה בחיים שלי".

  איך זה עובד?

  כמו אומרי אדלסון, רבים מהפונים אל הרפואה הקונבנציונאלית נשלחים לקבל זריקות כואבות, או מקבלים מרשמים לתרופות חזקות מאוד שעלולות לשבש את הגוף. הבי-קיור לייזר הוא מכשיר נייד, קל ונוח לשימוש ביתי, העושה פלאים בשיכוך כאבים. מדובר בפיתוח ישראלי שצובר תאוצה בכל העולם, עושה שימוש בטכנולוגיית לייזר רך, החודרת לעומק הרקמות, מעוררת את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף ומשחררת אנדורפינים המסייעים לשיכוך הכאב. בעזרת טיפול עדין ונטול תופעות לוואי, אפשר לחוש הקלה משמעותית בכאבים. מדובר בטיפול קצר, נוח שאורכו שש דקות בלבד, פעמיים ביום. ניתן להשתמש במכשיר בכל עת ובכל מקום, מיד לאחר פעילות ספורטיבית, בים, בבריכה, בבית המלון – אתם כבר מבינים את הרעיון.

  רוצים להתנסות? השאירו פרטים ותיהנו ממבצע מדהים לזמן מוגבל: התנסו במכשיר למשך 60 יום בהטבה משתלמת! >>

   השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: