כאבי גב תחתון

גם אתם סובלים מכאבי גב או כאבי ברכיים?

לטיפול בכאבי גב, ההמלצה החדשה היא - לייזר רך, טיפול משלים שאינו גורם לנזק ועדיף בהרבה על פני טיפולים אחרים שהם בבחינת מוצא אחרון. בבתי החולים משתמשים במוצר הזה, וכעת אישר אותו משרד הבריאות לשימוש ביתי. עכשיו: חודשיים התנסות בהתאם לתקנון

ההמלצות החדשות שפרסם איגוד הרופאים האמריקני, עומדות בקנה אחד עם המלצתו החד משמעית של פרופסור דניאל רייס, מבכירי האורתופדים בישראל שטוען – בכאבי גב, יש להעדיף טיפולים משלימים כגון פיזיותרפיה, הידרותרפיה, דיקור, או לייזר רך שאינם גורמים לנזק, על פני טיפולים תרופתיים, שמומלץ לקחתם רק כמוצא אחרון.

על כן היום, יותר מתמיד, חשוב להכיר את בי-קיור לייזר, המכשיר היחיד אשר הצליח לרתום את טכנולוגיית הלייזר הרך בעוצמה קלינית יעילה למכשיר קל, נוח ובטוח לשימוש, ונגיש לכל בית. במכשיר זה משתמשים בכירי הרופאים בבתי חולים בישראלי, כמו איכילוב, הדסה, רמב”ם ושיבא, וכעת הוא מאושר על ידי משרד הבריאות לשימוש ביתי. יותר ויותר רופאים מצטרפים להמלצות על מכשיר בי-קיור לייזר לטיפול בכאבי גב, כאבי ברכיים ובעיות אורתופדיות ומודים כי זהו הטיפול האפקטיבי גם לטיפול בכאבים אורתופדיים וגם לטיפול בדלקות – מקור הבעיה.

 

יעילות הבי-קיור לייזר בהפחתת כאב זהה ליעילות טיפול תרופתי

פרופסור רייס, מבכירי הרופאים האורתופדיים בישראל, מייסד ומנהל המחלקה האורתופדית ברמב”ם לשעבר אומר -“בי-קיור לייזר הוא כלי שימושי למגוון רחב של מצבי כאב. ניתן להשתמש בו כטיפול עיקרי ספציפי או כטיפול משלים. מכיוון שטיפול זה אינו כרוך בסיבוכים כלשהם, עדיף שהטיפול בתסמינים ייערך באמצעותו, מאשר באמצעות טיפולים הכוללים תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות והזרקה מקומית”.

פרופסור רייס ערך סקירה קלינית של הספרות הרפואית על השפעות הלייזר הרך במגוון רחב של סוגי כאב אורתופדיים. חוות דעתו נשענת על מחקרים חדשים שבוצעו גם על מכשיר הבי-קיור לייזר עצמו באוניברסיטאות ומחלקות מחקר באיטליה וגם על ניסיונו האישי עם מטופליו והמסקנות הטובות לא איחרו להגיע.

נתוני מחקר מפתיעים – יעילות בי-קיור לייזר זהה לטיפול תרופתי. מחקר שנערך באוניברסיטת ‘Sapienza’ ברומא תומך במסקנתו של פרו’ רייס ואף מוכיח אותה. בהשוואה שנערכה בין טיפול תרופתי בכאב מול טיפול בבי קיור לייזר לכאבי מפרקים התקבלו תוצאות מפתיעות:

הוכח כי השימוש בבי-קיור לייזר לשיכוך כאבים בפרקי הלסת יעיל בדיוק כמו הטיפול התרופתי. מסקנות המחקר נכונות גם לגבי הטיפול במפרקים דומים אחרים כגון מפרקי הצוואר, כפות ידיים, אצבעות. על התוצאות המעולות הללו יש להוסיף את העובדה החשובה ביותר – בניגוד לתרופות המקובלות לשיכוך כאבים, בי-קיור לייזר מציע טיפול שהוא טבעי, לא פולשני ובטוח לשימוש.

תוצאות המחקר הקליני – מובהקות

המחקרים השונים מראים יעילות בטיפול בכאבים במפרקים, וניתן להשליך מן התוצאות לכלל מפרקי הגוף – צוואר, כתפיים, כפות ידיים, חוליות הגב, ברכיים, אצבעות ועוד. מחקר נוסף שנערך באוניברסיטת Parma באיטליה מצא כי השימוש בבי-קיור לייזר הביא להפחתה של למעלה מ 50% בכאבים בפרקי הלסת, מול ירידה של 8% בלבד בקבוצת הביקורת במובהקות של – P<0.0001:

“כאבים בלתי נסבלים”

“מה לא ניסיתי”, מספרת הלן (73, אזור המרכז). “כאבי הברכיים שלי היו פשוט בלתי נסבלים, לא היה לי שמץ של מושג מה אני עושה והאם בכלל יש סיכוי שיום אחד זה ייפסק. היו ימים שבהם זה כבר היה בלתי נסבל, אבל הייתי חסרת אונים. סיפרו לי על הבי-קיור לייזר, והאמת היא שחששתי. כבר הייתי מתוסכלת מכל הטיפולים האחרים, ולא חשבתי שדווקא המכשיר הזה הוא זה שיצליח. ההפתעה הייתה טובה. הכאבים עברו ולשמחתי לא היו תופעות לוואי ואפילו לא הייתי צריכה לצאת מהבית לטיפולים – שזה נדנוד לא קטן”.

כ 80% מבני ה-60-80, מעידים שסובלים מכאבים, כאשר במקום הראשון כאבי גב ובמקום השני כאבי ברכיים. כתוצאה מיעילותו יוצאת הדופן של הבי-קיור לייזר נרכשו בארץ למעלה מ 70,000 מכשירים.

אז איך בי-קיור לייזר פועל בדיוק?

הלייזר הרך, או הלייזר הקר, הוא אנרגיית אור. האור חודר לעומק הרקמות, גורם לשחרור אנדורפינים המשככים כאב, מעודד יצור אנזימים הלוחמים בדלקות, ממריץ את הדם באזור הפגוע, מרחיב את צינורות הלימפה ומוביל לניקוז יעיל של הדלקת. הפיתוח והפטנט של בי-קיור לייזר מאפשרים לנו לקבל את כל הפעולות הללו במכשיר חדשני אחד, אצלנו בבית.
היתרון הגדול של בי קיור לייזר הוא שמדובר במכשיר קטן, נייד וקל משקל, שמאפשר שימוש ביתי נוח ויעיל. המכשיר נוח ופשוט לשימוש וניתן להעבירו בין בני המשפחה. הטיפול הביתי בבי-קיור לייזר מציע שינוי משמעותי באורח החיים, בהחזרת השליטה על תהליך הטיפול לידי המטופל, ובהפחתת עומס העלויות של הטיפולים הרבים האחרים.

זיו (56, תל אביב): “הייתי סקפטי בהתחלה. איך לא נהיה סקפטיים? כל החיים מלמדים אותנו שאין כזה דבר פתרונות קסם. וכאן זה נראה קל מדי – לטפל בכאבי הגב בבית? לבד? בכמה דקות בכל יום? וזה באמת מה שיעזור איפה שכל הרופאים לא הצליחו? אחרי שניסיתי אני יודע שיש גם הפתעות בחיים”.

אחד העקרונות המנחים ברפואה בפרט ומבחינה פילוסופית בכלל היא, שהעדיפות היא לטיפול בבעיה בלי להזיק וליצור בעיות נוספות. מה זה אומר בעצם ואיך בי קיור לייזר נכנס לתמונה?

כאבים ממקורות אורתופדיים או נוירולוגיים לרוב מטופלים בכדורים ובזריקות, אשר מטפלים בתסמינים אך הם כרוכים גם בתופעות לוואי, לא ניתן להשתמש בהם לאורך זמן, או שהגוף מפתח סבילות אליהם והשפעתם הולכת ופוחתת.

כפי שמעיד פרופסור רייס על הטיפול בבי קיור לייזר: “מכיוון שהטיפול בבי-קיור לייזר אינו כרוך בסיבוכים כלשהם, עדיף שהטיפול בתסמינים (של טראומה, דלקת או התנוונות) ייערך באמצעותו, מאשר באמצעות טיפולים הכוללים תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות והזרקה מקומית. האמרה “ראשית אל תזיק!” הופכת את הלייזר של בי-קיור לטיפול תסמיני ראשוני חכם”.

“מכשיר שכדאי להחזיק בבית”

המחקרים מעידים, המטופלים ממליצים והרופאים משבחים.
ממשיך פרופסור רייס ומסכם- “מסקנה – הטיפול בבי-קיור לייזר משכך כאבים, מועיל ביותר ובלתי מזיק, לטיפול בכאבים במערכת השרירים והשלד. הוא עשוי למלא גם תפקיד ביולוגי מרפא בטראומה ובדלקת כפי שהוכח. כדאי להחזיק את המכשיר בבית כדי שניתן יהיה להשתמש בו מיד בכל כאב חריף שכיח כמו מתנת חריפה (לומבגו), נקע של הקרסול, מתיחת שריר, צוואר תפוס, דורבן בעקב ועוד.”

רופא בכיר בבית חולים מרכזי בישראל מוסיף להמלצה זו: “ניסינו את המכשיר לחולים עם כאב אקוטי וכרוני בצוואר, גב תחתון, ברכיים ומפרקים נוספים. הרושם הקליני מניסיוננו הוא כי המכשיר אכן מראה תוצאות חיוביות בחלק לא מבוטל מן המטופלים”.

לאחרונה הושק סטנד מתכוונן שמשפר את נוחות ויעילות הטיפול ומגביר את יעילות הטיולים באופן משמעותי.

אם אתם סובלים מפצעים, דלקות וכאבים באזורים שונים בגוף ורוצים לחוות הפחתה משמעותית בכאב, זה הזמן להשתמש בבי קיור לייזר, מכשיר המבוסס על פטנט ופיתוח ישראליים שזכה לאישור רפואי במדינות רבות בעולם. השאירו פרטיכם כאן ועשו את הצעד הראשון להפחתה משמעותית של הכאב.

 

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: