למי קראת מחוצ'קן?

פצעי אקנה גורמים סבל רב לבני נוער ומתבגרים, שפניהם ולעיתים גם איזורים אחרים בגופם, מתמלאים בפצעים. כיום ידוע שגם מבוגרים סובלים מאקנה ולכולם מוצעים טיפולים שונים. טיפול בלייזר רך הוא שיטה בדוקה ויעילה שאין לה תופעות לוואי. מה אומרים החוקרים ואיך זה עובד?

אקנה היא מחלת עור השכיחה בעיקר בקרב מתבגרים (ולכן נקראת "פצעי בגרות"), אך עלולה להופיע גם בשלב מאוחר יותר בקרב מבוגרים. כמיליון איש בישראל סובלים מפצעי האקנה שמופיעים בדרך כלל באזור הפנים, הצוואר, בבית החזה, בגב (בעיקר בגב העליון) ובכתפיים. פצעי האקנה יכולים להיות מסוג אחד או יותר, להופיע כפצעים דלקתיים, פצעים לא דלקתיים, פצעים בעלי ראשים שחורים שנקראים קומודונים, או פצעים בעלי ראשים לבנים (מוגלה).

האקנה היא לא רק מחלת עור שגורמת למראה בלתי אסתטי בגלל הפצעונים והאדמומיות, אלא פוגעת באיכות החיים ובדימוי העצמי. רבים פשוט מתביישים להיראות בציבור עם הפנים המחוטטות ובמקביל, המאבק בפצעונים גורם אף לעומס נפשי רב.

לפני שנגיע לפתרונות, בואו נדבר רגע על אקנה. הגורם העיקרי לאקנה הוא הפרשה מוגברת של שומן מבלוטות החלב בעור וליקוי בתהליכי ייצור והתחדשות תאי העור. כל אלה גורמים לזיהום חיידקי ונקבוביות סתומות והתוצאה היא שומן שמצטבר מתחת לנקבוביות והתפתחות תגובה דלקתית.

עד היום לא הצליחו החוקרים והרופאים להבין מדוע אדם אחד סובל מאקנה ואדם אחר לא. גם ההשפעה ההורמונלית איננה חד משמעית, כי אצל רבים מהסובלים מאקנה לאו דווקא יש הפרעות הורמונליות. עם זאת, נשים סובלות מאקנה לקראת הופעת המחזור בגלל שינויים הורמונליים בגוף. עם השנים התפרסמו מחקרים סותרים, שהצביעו על הקשר בין תזונה של מוצרי מזון שונים לבין אקנה, בעיקר נטען כי צריכה מוגברת של מאכלים עתירי שומן, מטוגנים ועשירים בסוכר עלולים לגרום או להחמיר אקנה.

איך מטפלים באקנה?

הרפואה מציעה כיום מגוון פתרונות לטיפול באקנה, החל במשחות וכלה בתרופות אנטיביוטיות ותכשירים המכילים רטינואידים. לתרופות ולמשחות יש תופעות לוואי רבות, הן בטווח המיידי (למשל, יובש בריריות, קילוף וגרד) והן בטווח הרחוק (למשל, פגיעה בכבד או חשש ממחלות שונות) ולכן, יש צורך להיות במעקב רפואי צמוד. בנוסף, חשוב לדעת שהחיידקים הגורמים לאקנה, מפתחים עמידות לאנטיביוטיקה ולכן אפשר להשתמש בתרופות לזמן קצוב בלבד. כיום, מכוני האסתטיקה השונים וקוסמטיקאיות פרטיות מציעים אף הם פתרונות כמו מכשירי לייזר מתקדמים. טיפולי לייזר הם טיפולים אפקטיביים שהוכחו במחקרים שונים.

אם אתם סובלים מאקנה אבל לא רוצים לצאת מהבית, מכשיר הבי-קיור לייזר יכול לעשות זאת עבורכם בקלות ובאופן בטוח לחלוטין. מדובר במכשיר קטן ונייד, שפועל בטכנולוגיית לייזר רך מהפכנית, שהוכחה כיעילה בלמעלה מ-2000 מחקרים.

המכשיר מסייע בטיפול באקנה בהצלחה רבה ומעורר את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף בזכות העובדה שהוא גורם להעלאת רמת ה-ATP , האנרגיה בתוך תאי הגוף ומעודד הפרשת חומרים חיסוניים המסייעים לגוף להילחם בדלקות. במקביל גורם המכשיר לשחרור אנדורפינים המורידים את רמת הכאב.

בנוסף, הבי-קיור לייזר מגביר את זרימת הדם למקום הטיפול ועל ידי כך מעודד ייצור קולגן ואלסטין המסייעים בהתחדשות העור לחידוש תאים ולהחלמת הפצע.

להשגת תוצאות אופטימליות יש לחלק את שטח הטיפול למספר נקודות ולטפל בבי-קיור לייזר במשך 4 דקות באופן סטאטי לכל נקודת טיפול. מומלץ להשתמש במשך 10 ימים רצופים לכל הפחות.

קבלו טיפ: מומלץ לנקות את המכשיר באלכוהול 70% בין טיפול לטיפול.

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם הצוות המקצועי שלנו לקבלת ייעוץ אישי כיצד תוכלו לטפל בפצעי האקנה אצלכם בבית >>

החוקרים מתפעלים: התוצאות מדברות בעד עצמן
במהלך השנים התנסו רופאים רבים במכשיר הבי-קיור לייזר ואף טיפלו בו במטופלים שסבלו ממחלות שונות וביניהן אקנה. אחת מהן היא ד"ר רינה דולינסקי, סגנית מנהלת המחלקה לרפואה פנימית בבית החולים לגליל בנהריה. ד"ר דולינסקי השתמשה במכשיר לטיפול בכאבי שרירים ונתנה לבתה לטפל באקנה, מה שהניב תוצאות טובות.

עדנה קולמן, מטפלת בעיסוי מתל אביב מספרת שלפני שהחלה להשתמש במכשיר הבי-קיור לייזר הסתייגה מהשימוש בו, אולם לאחר שהשתמשה בו גילתה שהתוצאות היו מעל ומעבר לציפיות שלה. "השתמשתי בו אינספור פעמים, גם לכאבים חריפים, הן על מטופלים שלי והן בשימוש ביתי לצרכי בני משפחתי והתוצאות היו נפלאות. השבחים של המטופלים לא מפסיקים להגיע. אני משתמשת במכשיר לאקנה שמציק לבני נוער והתוצאות מדברות בעד עצמן, ולכן אני ממליצה לכל מי שספקן כמוני, לוותר על החשדות כי המכשיר עובד מצוין".

מחקרים בינלאומיים שונים חקרו את מכשיר הבי-קיור לייזר במהלך השנים וגם שם התגלו תוצאות מעולות. לדוגמה, המחקר שערכו רופאי העור המומחים ד"ר מוניקה אלמן ויוסף לבזלצר, בו הם ניסו לבחון את התפקיד של טיפול באור באקנה בכלל ואת טכנולוגיית הלייזר באמצעות מכשירים מבוססי לייזר אור. החוקרים ערכו ניסוי קליני בו ראו כי אצל 85 אחוזים מהחולים הצליחו להיפטר מכ-50 אחוזים לפחות מהנגעים, לאחר ארבעה טיפולים דו שבועיים ובסך הכל 8 טיפולים. ב-20 אחוזים מהמקרים הצליח הלייזר הרך למגר 90 אחוזים מהאקנה. אצל מטופלים שהתמידו בטיפול במשך שלושה חודשים ומעלה, האקנה השתפר ב-70 עד 80 אחוזים. החוקרים סיכמו את הניסוי בכך שהטיפול בלייזר הוא שיטה בטוחה ויעילה לטיפול באקנה דלקתי קל עד בינוני. יעילות השיפור שקולה להשפעות של אנטיביוטיקה דרך הפה, אך עם רזולוציה מהירה יותר ופחות תופעות לוואי מה שהוביל ליותר שביעות רצון בקרב המטופלים.

במחקר נוסף, קבוצת חוקרים מבית החולים האוניברסיטאי במדריד Unidad de Dermatología, Hospital Universitario Ramón y Cajal , ערכה מחקר בו בדקה את היעילות הקלינית ומנגנון הפעולה של הלייזר הרך, במקרים של אקנה פעיל בדרגה קלה עד בינונית. מטרת המחקר הייתה למצוא חלופות טיפוליות חדשות לאקנה במיוחד עבור מטופלים שלא מגיבים לטיפולים רגילים כמו משחות. החוקרים ביצעו טיפול בלייזר רך בעוצמה נמוכה ולאחר 12 שבועות טיפול דיווחו על ירידה של 27 אחוזים מהנגעים הלא דלקתיים ו-57 אחוזים של הנגעים הפעילים. החוקרים סיכמו שהטיפול אפקטיבי במיוחד עבור מי שסובלים מנגעים דלקתיים.

לסיכום, אף אחד לא צריך לסבול מאקנה, יש טיפול שיכול לעזור ויעיל, הן בניקוז הפצעים והן בזירוז הריפוי וההגלדה, ואפילו יפחית את הסיכוי שיווצרו לכם צלקות מהפצעונים. השימוש במכשיר הוא חיצוני בלבד ואין לו תופעות לוואי כלל. רק 6 דקות, פעמיים ביום ותוכלו לראות את האור, תרתי משמע!

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם הצוות המקצועי שלנו לקבלת ייעוץ אישי כיצד תוכלו לטפל בפצעי האקנה אצלכם בבית >>

    האם בי-קיור לייזר יכול לעזור גם לכם? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם: